ČlánekSexuologická poradna

Sexuologická poradna probíhá vždy v pátek od 14:00 do 16:00 hod. Je nutné se předem objednat.

K zapůjčení jsou následující pomůcky, které vznikly v rámci spolupráce s Bc. P. Eisnerem::

1) obrázkové pomůcky s popisem - soubor karet pro intervenci a osvětu, zahrnující témata rozlišení ženského a mužského těla, procesu masturbace mužů i žen, používání kondomu, rozpoznání sexuálního zneužívání, zobrazení milostných poloh.

2) kluk a holka - detekční panenky, které mají všechny atributy lidského těla  - primární i sekundární pohlavní znaky, oblečení včetně spodního prádla. Panenky slouží pro konzultaci s klientem, k zobrazení konkrétního sexuálního chování.

  

3) DVD Masturbace - instruktážní videa pro dospívající muže a ženy s poruchou autistického spektra - dva názorné filmy se strukturovaným návodem (zvlášť pro muže a ženy) s živými herci, popisující přirozené potřeby dospělého člověka, zajištění soukromí a hygieny pro masturbaci a samotný technický proces masturbace. Videa jsou kompletně doplněna piktogramy.

4) pomůcky pro sexuální intervenci - silikonové pomůcky zobrazující genitálie obou pohlaví.

V sídle spolku seznámí rodiče a uživatele s uvedenými materiály a pomůckami pracovník za tím účelem proškolený v rámci kurzů Sexuality a vztahů lidí s postižením vedených Bc. Petrem Eisnerem - lektorem, konzultantem a spolupracovníkem naší organizace.