ČlánekUkaž mi, kam pojedeme

Chybová zpráva

Domain module installation is incomplete. See INSTALL.txt and check your settings.php file.

Pracuji jako lektor strukturovaného učení ve spolku Autisté jihu, kde mám na starost čtyřčlennou skupinu dětí s poruchou autistického spektra a ráda bych Vám představila projekt “Ukaž mi, kam pojedeme”.

Projekt byl podpořen z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Cílem projektu bylo vytvořit sadu fotografií, které pomohou dětem s poruchou autistického spektra lépe pochopit co se bude dít, kam se pojede nebo půjde a zároveň to těmto dětem umožní projevit svá přání. Pro některé děti je to úžasné zjištění, že i ony sami mohou ovlivnit dění okolo sebe a je to pro ně velkou motivací proč se naučit komunikovat. Celkem jsem nafotila desítky fotografií, zejména veřejných míst v Českých Budějovicích, ale i míst, která děti pravidelně navštěvují. Školu, náměstí, hřiště ....

Z těchto fotografií byly za pomoci rodičů vytvořeny pro každé z dětí sady komunikačních karet, které jim byly spolu s flash kartou s nafocenými obrázky předány. Součástí předávání byl i nácvik použití těchto fotografií v běžném denním životě dítěte. Zde například učím práci s fotografiemi Filípka za asistence jeho maminky. 

Nafocené fotografií jsou k dispozici k volnému použití ZDE

Aby Vám fotografie dobře sloužily, přeje Lucie Fenclová.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat